View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 29 sep 2012, 19:46:58
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de mentinere(AnaVasiliu17)

Citat:
Anterior postat de AnaVasiliu17 Vezi mesajul
Eh. Nu sunt tocmai multumita de ce am mai mancat pe parcursul zilei, dar in fine...
Intre mic dejun si pranz am mai ciugulit un mar si cateva fructe din acel musli + nuci, si am gustat foarte putin dintr-un nou tip de cascaval cumparat de mama [ trebuia sa vad daca este bun pentru un sandwich la scoala, fiindca toti vin cu de-astea si imi fac pofta+ ca mai vin si niste oameni care vand gogosi si covrigi iar eu m-am gandit ca e mai bine sa iau acel sandwich in prima pauza -am ore dimineata- ca sa nu fiu tentata de gogoasa. Am mai gustat si foarte putina pastrama [ tot pt. a verifica gustul] si chestia aia ce aduce a nutella, nussa se numea parca.
La pranz: 2 pulpe de pui si piure de cartofi
Desert: ciocolata
Am mai mancat nuci si din nou ciocolata si pe la vreo cinci o inghetata pentru ultima data. Nu o sa se mai fabrice de pe 1 octombrie si nu mai mancasem una de cand s-a terminat clasa a VII-a.
Si cam atat.
Hmm nu e chiar asa rau meniul
Acum depinde si in ce cantitate ai papat ''nutella'' aia..
pulpele nu trebuia sa le papi cu piure-ul
Puteai papa pulpe+salata sau piure cu putin sos +salata.
Ai papat ceva zahar astazi.
Stiu cum este cu zaharul , eu sunt dependenta de pepsi , incerc sa ma las : , simt nevoia de dulce , de zahar X_x , parca ar fi o nevoie nu doar o pofta.
Dar trec eu peste asta.
Sunt persoane care au putut sa renunte la droguri , tigari , alcool si noi nu putem invinge niste vicii? Noi ne controlam nu ele pe noi.
Infometarea aceea si-a cam pus amprenta pe tine , dar macar ai invatat o lectie.
E bine ca tu macar poti papa atat , eu abia daca termin un castron mic de ciorba sau o pulpa nu stiu in ultima perioada (1-2 ani ) daca am putut manca o pulpa intreaga.
Eu sunt genul ''stomac mic'' (asa imi spune iubitul ) .
Dar nici ceea ce fac eu nu e bine nu imi asigur cate odata (mai mereu defapt) nici macar cele 1000 kcal necesare organismului.
Te astept cu meniul si maine.
Sa ai un weekend frumos in continuare.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mihaela01; 29 sep 2012 at 19:49:32.
Răspuns cu citat