View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 14:38:36
numaivreausafiuplinutza's Avatar
numaivreausafiuplinutza numaivreausafiuplinutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 168cm, 89.1kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit trebuie sa slabesc 25kg!!!

Am 20 de ani si 77kg...Anticonceptionalele pentru tratarea Sindromului ovarelor polichistice,lipsa timpului pentru cele 3 mese principale pe zi si pofetele dupa ce ies de la facultate mi-au adus 25 de kg in plus de care trebuie sa scap pana in septembrie 2013..
Fetelor stiti vreo cale de a slabi 25 kg in 8 luni?
Am tinut hipocalorica cu 1200kcal pe zi,insa nu a dat rezultat,ba chiar mancam mai mult decat mancam inainte..apoi am trecut la montignac insa dupa o luna fara rezultat m-am lasat pagubasa..
Please ajuta ti ma cu niste sfaturi ,mai ales cele care ati pierdut in greutate mult cu o anumita dieta.
Sunt pur si simplu disperata!Nu stiu de ce nu pot slabi si nici rabdarea nu e punctul meu forte
Sport mai fac,insa nu zilnic..De obicei fac cate 10-15 min eliptica,(de vreo 3 ori pe saptamana) stepper 5 min si start walkig cam 40 de min..erg si mult pe jos..

Astept sfaturile voastre!Multumesc:*
numaivreausafiuplinutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1947 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1430 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 656 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]