View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 12:05:36
laurra's Avatar
laurra laurra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Si, pt. ca ieri nu am mai apucat sa intru pe aici, sunt datoare cu raportul.

Marti, 11 ian., Slabire I, ziua 2:
KILOGRAME: 71.3 kg. (minus 1.7 kg.)
- 8.00: 1 mar
- 10.00: 50 g. wasa 24% + 1 ceai
- 15.00: 1 grapefruit rosu, 2 portocale, 2 mandarine, 2 pere, 2 mere, 1 iaurt natural (125 g.)
- 19.00: carne de vita pe gratar + varza de bruxelles fiarta + UME + OB (otet balsamic) + piper

Ieri a fost pranzul meu preferat.
Vestea buna e ca am inceput sa ma desumflu.
Azi dimineata aveam 69.2. Asta ar insemna aproape 4 kg. in 2 zile.
Daca as alimina apa asta la fel de repede pe cat am acumulat-o, eu sper ca la sfarsitul ciclului de slabire (14 zile), sa fiu pe la un 61.
Sa vedem.
Pupici!
Buna Ame !Ma bucur ca ai gasit puterea de a reveni printre noi.Esti slabuta mea preferata si iti citesc postarile zi de zi fara sa pierd vreun rand.
Cu privire la edeme ,stai linistita ca este doar apa si se elimina si aici pe situl asta gasesti foarta multa energie pozitiva ca sa mergi mai departe.Daca n-ar fi fost site-ul cred ca demult as fi renuntat la slabit....Cum spuneam la inceputul jurnalului meu ca aici gasesti tot ce ai nevoie ,nu a fost o vorba in vant:doar sa nu vrei sa lupti ,in rest slabesti numai de dragul slabutelor si de ambitia care se formeaza de a arata cat mai bine.
Te pup dulce si sa pierzi cat mai multa apa.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]