View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 21:21:11
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nienna - alaptare si stil de viata sanatos

Buna Nienna, si bine ai venit in aceasta minunata comunitate!
Bineinteles ca vei putea tine pasul, iar daca o sa simti vreodata ca motivatia se duce, scrie-ne aici si noi iti vom ridica moralul si pofta de a merge inainte!
Ma bucur ca am gasit in sfarsit o slabuta din Spania!!! Eu locuiesc cam departe de tine, in Madrid, insa tot ma bucur ca am gasit o slabuta din aceeiasi tara unde locuiesc si eu
Felicitari pentru copilasi!!Sa-ti creasca mari si sanatosi si sa te bucuri de ei!!
E normal sa te simti putin deprimata dupa nastere. Defapt, normal nu ar trebui sa fie, insa vreau sa spun ca multe femei nu se simt impacate cu corpul lor dupa ce au nascut. Vezi ce o sa iti spuna miercuri nutritionistul, insa daca faptul ca tii acum dieta crezi ca pune in pericol sanatatea micutei tale, asteapta pana nu o sa mai alaptezi. Oricum, cred ca daca ai manca bine (adica mult sau cantitatea zilnica pe care o mananci acum, dar fara dulciuri si alte prostioare) si sanatos, nu ai avea cu ce sa o afectezi negativ pe fetita. Oricum, aici nu ma bag pentru ca nu sunt mama si nu pot da sfaturi foarte bune in privinta aceasta..
Dar te rog, incearca sa nu te gandesti ca arati rau, ca te-ai ingrasat prea mult, etc., etc. Iti afectezi singura subconstientul, care apoi "infloreste" informatiile pe care i le oferi, si te face sa te simti mult mai rau decat ar trebui. Sunt convinsa ca, oricate kg ai avea, esti o mamica superba, cu 2 copilasi frumosi, scumpi si draguti, la fel ca mamica lor.
Am vazut o data la tv o mamica, care dupa nastere a ramas cu kg in plus, mai multe decat tine, plus vergeturi si alte semne. Insa zicea ca pentru a fi mai pozitiva si sa nu se lase prada depresiei, cand se uita in oglinda nu-si cataloga "defectele" ca atare, ci le numea "semnele bebelusului". Si in acest mod, spunea ea, lupta cu kg era mult mai usoara, pt ca privindu-si apoi puiul isi dadea seama ca merita orice schimbare a suferit corpul ei.
A avea un copil este un lucru minunat. Nu trebuie sa te "panichezi" pentru kg depuse, pentru ca odata pusa la treaba, ele dispar vazand cu ochii Ai sa vezi!:*
Cat despre sport.. Am inceput sa fac sport de o luna de zile, iar dieta abea de marti am inceput-o. Insa in luna asta de cand fac sport, am slabit un pic si dupa cantar, insa am redus foarte mult celulita!!
Eu zic ca sportul sigur te va ajuta, si poti incepe cu 10 min pe zi, iar apoi sa mai cresti putin cate putin. Vei avea numai efecte benefice!
Te pup, si succes maine la cantarit fetita:*!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!