View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 23:06:37
alina0508's Avatar
alina0508 alina0508 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 ian 2011
Locaţie: Radauti, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alinutza Bulinutza - dieta Catalin Crisan

A trecut si ziua nr.4;azi nu am fost prea cuminte pentru ca am mancat prea putin; poate suna ciudat, dar secretul acestei diete consta in 5 mese pe zi si fara combinatii interzise de alimente (de genul cartofi + carne).
Am mancat doar de 2 ori - dimineata un ou si branza 100 g si seara pe la 19.00 - piept de pui la gratar si trei felii de sunca York.
Nici cu apa nu prea m-am omorat - maxim1litru.

...a si am mai facut o boacana - fara sa vreau am mancat jumatate de biscuit de la fiica-mea; pur si simplu m-am trezit mancand

Cu kg stau bine pentru inceput - dimineata aveam 74,4; vedem maine.
Azi fiind ziua nr.4 ar fi trebuit sa iau jumatate de furosemid;se ia pentru eliminarea acidului uric din organism si chiar e necesar un mic ajutor dupa atata carne, dar deoarece acest medicament are ca efect vizite f dese la baie, am amanat aceasta operatiune pentru maine pentru ca sunt cam obosita si vreau sa dorm linistita.

Cam asta e azi!
Bye!
alina0508, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]