Subiect: Jurnal Sylvester
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 28 sep 2011, 13:19:55
Sylvester's Avatar
Sylvester Sylvester este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

[QUOTE=eva 9;804039]hei fata frumoasa!!! n am adus dulciuri ca tu nu mananci oricum..
dar ma bucur ca ti ai facut jurnal... o sa te ajute si pe tine, ai sa vezi.. si aici ai multe prietene.. ai sa vezi si asta

planul tau pe ziua de azi suna bine si conform... dar sunt obisnuita cu el..
MD-ul este si la mine tot timpul o provocare... fructe proaspete.. somon afumat (felii) pe wasa24 poate cu putin albus fiert.. eu nu gasesc aici branza degresata care sa nu aiba in ea agenti de ingrosare, zahar si prostii din astea... gem pe wasa mai merge, dar eu nu pot sa mananc multe zile... si poate ar trebui ca asa n as mai pofti la alte dulciuri...
ma gandeam sa las de cu seara intr un iaurt mic, un amestec de fulgi de ovaz (ca sa se umfle putin) cu fructe de padure congelate.. poate am sa incerc.. vezi ca amestecul ala de l ai bagat la microunde nu mai e conform... cerealele integrale fierte isi fractioneaza (prin incalzire) amidonul si le creste IG-ul... lasa i mai bine la inmuiat si tu de cu seara in frigi...



Uffff, Evule, mereu ma ajuti . Nu stiam ca nu se fierb fulgii... Acum stiu si chiar o sa ii las la frigi de cu seara.

De cateva ore nu am nici gust, nici miros deloc. La pranz nici nu aveam chef sa mai pap, nu am simtit deloc somonul ala si nici parmezanul.... Am vrut sa pap si 2 patratele de cioco, dar m- am oprit la prima patratica, pentru ca NU AM NICIUN GUST! Horror senzatia! Am luat vitamina C, Nurofen si tot nu imi trece.
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Sylvester; 28 sep 2011 at 13:23:18.