View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 08 dec 2011, 15:00:49
iacobitza's Avatar
iacobitza iacobitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2010
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 30
Date: 170cm, 89kg
Mesaje: 81
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa fiu din nou o slabuta!!! Jurnal Aness

Buna ti-am rasfoit si eu prin jurnal si povestea ta se aseamana foarte bine ca a tuturor dintre noi....Si eu sunt o mare gurmanda si eu ma lupt q greutatea si mie mi se face foame in prima zi de dieta chiar de dimineata chiar daca in mod normal eu nu manac niciodata dimineatza ... totul tine de psihologie cand te trezesti dimineatza te gandesti o doamne de azi o sa trebuiasca sa ma abtin de la atatea lucruri de azi o sa trebuiasca sa mananc numai legume sau fructe sau chestii de genu ideea e sa nu te gandesti deloc pur si simplu sa o faci seara cand iti zici "mai mananc o prajitura ca de maine incep regimu si nu mai mananc" e total gresit mai bine zici gata de acum nu mai mananc de acum incep sa slabesc nu de maine.Daca ai mancat ceva pe langa regim zici:"si ce cu toti gresim" si continui .Cheia spre succes se afla in capul nostru
iacobitza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]