Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1206 (permalink)  
Vechi 01 sep 2012, 20:47:46
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

astazi am intrat in saptamana 38,mai am 2 saptamani fix,sunt asa emotionata,mai am un pic,pe Anisia am nascut-o la 38sapt iar pe Justina la 38si 5zile....as putea naste in orice moment ,in mare am terminat curatenia mai am de ordonat pe ici pe colo....oricum bucataria,centrala,baia si dormitorul in care o sa stau cu bebe sunt luna,dormitorul fetelor e inca neterminat,e dezordine in permanenta,acum fac peste 5 minute e la loca si mai e si curtea de facut dar la aia e multttt de munca,nu ma bag eu....poate gasesc un barbat prin sat care sa vina sa munceasca vreao 2 zile contra cost dessigur,desi ma indoiesc,oricum daca nu o fac anul asta o sa o fac eu la anul in primavara.
Bebe al meu a fost foarte activ pe seara,a miscat in toate partile mai mult ca niciodata,de obicei cand eu eram obosita(ca acum)nu mai misca nici el dar vad ca astazi eu am fost obosita si el activ.
Cecilia m-ai intrebat de nume....inca nu ne-am hotarat,eu il tot intreb pe sot daca s-a mai gandit la nume si el imi spune ca nu.....banuiesc ca daca nu vom gasi nimic care sa ne placa atunci pe moment cum suna ii vom pune Simon Petru,e singurul nume care ne-a placut la amandoi,ar mai fi Cezar dar nu stim cu ce sa il "combinam",noi vrem sa fie mai rar,sa nu il auzim prin toate parcurile,sa sune bine,sa fie si de sfant....multe pretentii mai aveam.
Mai scriu ce mai scriu si oftez....ma gandesc ca mai am asa putin si cum spuneam mai sus ,nu stiu ce o sa ma fac cu Anisia,de la o vreme e tare plangacioasa,se trezeste noaptea si tipa,nu vrea sa puna nimeni mana pe ea,da din maini, din picioare si tipa,lapte nu vrea ,apa nici atat,isi arunca pana si "flafoasa"(paturica)....maine ma duc cu ea la biserica sa o impartasesc si s aii citeasca ceva,cn stie ce o avea,am inceput si eu ca babele astea"sa nu ii fi facut careva ceva",am intors-o pe toate partile si nu inteleg de ce tipa asa....Sper din suflet sa isi revina pana nasc
Răspuns cu citat