View Single Post
  #122 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 15:52:09
dupy's Avatar
dupy dupy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 30
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)

Fetelor, pt cele interesate, eu am descoperit o noua metoda de motivare in momentele grele!
Adica, se intampla sa avem -mie mie se intampla- momente mai dificile in care tot felu` de pofte ne inconjoara, sau cand suntem la ziua cuiva si peste tot nuuumai prajituuri.
Eh, eu am procedat asa, si a dat rezultate. Am luat un post-it (roz, dar nu asta conteaza) si am scris pe el dieta mea in saptamana respectiva, si rezultatul la care vroiam sa ajung. La mine a aratat asa(e doar un ex):

Target: 55kg {eu aveam 57.3}
Start: 14 feb
Deadline: 21 feb
-NU paine
- >2L apa
- maxim 2 prajituri
- MIC DEJUN mare
- >50 min mers pe jos (L-V)
- cat mai muult spooort, doar sunt 55 kggg !!!

Am fost rezonabila, asa ca mi-am lasat acel spatiu de 2 prajituri, dar am reusit sa nu mananc niciuna . Luni, cat am cantarit? 54.5 M-am simtit minunat. Cheia, zic eu, a fost ca am avut un scop : 55 kg. In fiecare zi ma gandeam ca daca la sf saptamanii nu o sa imi indeplinesc scopul, o sa fiu ft dezamagita, si nu doream asta; asa ca am mai dansat, am mancat mai putin, numai sa fiu mai aproape de target. Inainte nu aveam o cifra anume, stiam doar ca vreau sa slabesc, cat mai mult, cat mai putin timp.
Limitati-va rezonabil, pune-ti bariere, la mine a functionat.

__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de dupy; 24 feb 2011 at 15:55:42.