View Single Post
  #124 (permalink)  
Vechi 07 apr 2011, 15:53:12
ali_lumi's Avatar
ali_lumi ali_lumi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Am picioarele prea groase!

Citat:
Anterior postat de sunsetgirl Vezi mesajul
Buna fetelor! si eu sunt noua in comunitatea slabutelr si am aceeasi problema....picioarele mele sunt foarte mari. Pe de-o parte sunt si mostenire de familie, pt ca tatal meu are picioare groase....insa eu le am mai groase ca el si le am asa si pt ca multi ani de-a randul am mancat chips-uri,sticks-uri si am baut sucuri acidulate..In pantaloni arat ok. In fusta insa nu ma sufar...mi se pare ca arat oribil...As vrea sa fac ceva in legatura cu asta pt ca mi-ar placea sa pot sa port fusta...Picioarele mele sunt groase si la coapsa si la gamba. Desi prietenele mele imi spun ca e ok, ca asa sunt eu si ca ar trebui sa ma simt bine in pielea mea...totusi ma obsedeaza picioarele mele. Pana acum am incercat exercitii de stretching insa nu m-am tinut prea mult de ele... Mama imi tot zice sa port tocuri pt ca remodeleaza gamba si subtiaza glezna....este adevarat? Va rog,astept sfaturile voaste....

Buna
Si eu am avut aceeasi problema, pana cand am reusit sa slabesc si in zona aceea.. Si tot de la tata le mostenesc...
Probabil , defapt mai mult ca sigur, dupa ce vei scapa de cele 5 kg , sunt sigura vei vedea o diferenta.

Incearca sa te axezi pe exercitiile pentru picioare , daca asta e problema nr.1 , uite aici cateva :
http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...ioare-954.html

ps- si da, tocurile ajuta si ele sa formeze frumos piciorul.
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]