View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 21:16:47
ana303maria's Avatar
ana303maria ana303maria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Mie mi se pare ca tu ai ceva probleme. Nu mai sta asa si dupa ce vii de la mare mergi la endocrinolog. Stii ca eu am observat schimbarile tale foarte mari de greutate. Nu e normal ca sa slabesti 10 kg, apoi, intr-un an sa le iei inapoi. Tu parca ai variat de la 90-95 la 65-70, E prea mult, mai ales la varsta ta.
Eu azi mi-am facut analizele. Sper sa nu fie prob cu laboratorul ca data tecuta ma gasisera si pe mine si pe sotul cu sifilis.. chiar inainte de nunta. Daca nu ma cunostea medicul de fam al meu nu nu ar fi stiut ca sunt gresite analizele, noi nu ne-am mai fi casatorit atunci.... Ratam nunta, tot.... Asa ca sper sa nu patesc la fel cu analizele acum (am evitat clinica asta, dar doar asta mai avea fonduri pt analize gratuite, iar eu treb neaparat azi sa fac analizele hormonale)
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]