View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 13 apr 2012, 22:04:56
bellarontzy's Avatar
bellarontzy bellarontzy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 41
Date: 172cm, 96kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: DA! Lipsa somnului duce la ingrasare!

salut!
din pacate stiu prea bine prin ce treci.
eu lucrez in 2 schimburi,la schimbul doi ajung dupa 12 acasa,trec dintr-un schimb in altul cu nici 3 ore de somn...sunt un dezastru in materie de odihna.
stiu senzatia aia cand iti vine sa vomiti de oboseala dar nu poti dormi.
mi-am luat si eu melatonina dar tin cutia la pastrare pentru ca sincer mi-e teama ca as putea dezvolta vreo dependenta si dau din una in alta.
daca iei melatonina sa-mi spui si mie daca a avut efect si daca ai avut reactii adverse,te rog.
ceai de valeriana ai baut vreodata?are gust de coji de cartofi si la mine nu prea a avut efect.
daca vrei sa incerci totusi valeriana am vazut la plafar un extract de valeriana pe care il iei picaturi intr-un pahar de apa pe parcusrul zilei(cel putin asa scria pe cutie)
mie imi face bine ceaiul de lavanda sau pliculete de lavanda infuzate in lapte fiert(daca pui si putina miere e delicios) si exercitiile de respiratie/relaxare.
bellarontzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2006 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat