View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 31 aug 2012, 21:03:11
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: Ce va face sa va simtiti sexy?

nu cred ca imi doresc neaparat sa ma simt "sexy" :-)))

fara ipocrizie si falsa modestie, eu una nu ma pot plange ca nu am avut succes din acest pct de vedere INSA uneori m-am simtit sufocata; intotdeauna am vrut sa fiu apreciata pentru mintea mea si nu pentru trup; nu ma mai impresioneaza de mult timp complimentele unora mai mult sau mai putin bine intentionati ...societatea/"dogmele" cotidiene si alti guru ai trendului social indeamna exagerat de tare la accentuarea sexualitatii prin orice mijloace; oamenii au ajuns sa creada (influentati fiind de mass-media) ca pentru a avea succes trebuie in primul rand sa arati "cool"- cazul multor patachine ultramediatizate;

astfel, nu ma mai impresioneaza si nici nu doresc la randu-mi sa impresionez pe nimeni... nu stiu daca ma simt sexy insa ma simt bine in pielea mea, am incredere, stiu ca sunt iubita (si nu doar ptr aspectul fizic) si nu dau prea multe parale in privinta perceptiei celorlalti in legatura cu "prezenta" mea;
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat