Subiect: Ma sufoc!
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 05 sep 2011, 14:44:09
ema5288's Avatar
ema5288 ema5288 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 157
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ma sufoc!

o problema similara cu tine am avut si eu...undeva in martie eram in practica la institutul oncologic cand am simtit ca raman fara aer si ca inima mi-o ia la sanatoasa. am ajuns la fundeni la urgente unde mi s-a facut ecocardiografie si ekg dar nu era nimic in neregula .. doar pulsul foarte mare de 145/min.. am fost la o gramada de medici si am facut tot felul de analize ... totul era ok si nimeni nu imi gasea nici o cauza.. pana mama m-a luat mai mult pe sus pt ca eu nu eram sub nici o forma de acord si m-a dus la psihiatru. am descoperit cu stupoare ca de fapt aveam atacuri de panica pt care si acum mai iau tratament.acum sunt ok.

nu stiu daca si tu ai acelasi luicru dar in cazul in care nu ti se gaseste o cauza ai putea lua in calcul si asa ceva

multa sanatate iti doresc si sa auzim numai de bine!!
ema5288, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 709 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat