View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 14:42:49
Irimel's Avatar
Irimel Irimel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach!
Date: 165cm, 53kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum ne ingrijim tenul iarna?

Eu iarna imi ingrijesc cel mai mult tenul pentru ca are nevoie de asta....sincer, eu am renuntat la creme din comert si imi ingrijesc tenul in mod natural. Rezultatul e minunat....pielea mi-e mai luminoasa, mai curata, nu mai am acnee, puncte negre....si chiar mai elastica.Recomand tuturor...anii trec si eu arat la ten la 24 de ani ca la 19
Pe scurt, imi demachiez in fiecare seara tenul cu un sapun special de la magazinul naturist, antiacneic.Apoi mi-l tonific cu o solutie preparata de mine(solutia se face intr-o sticluta, la 9 linguri de apa pui 1 de ulei esential de arbore de ceai.)Dezinfecteaza fata si o curata de orice urma de grasime....apoi ma fac cu o crema naturala, facuta de mine, cu unt de shea, unt de cocos, ulei esential de portocale, ulei de argan si ulei esential de arbore de ceai. E de vis....fata fata ca a unui bebelus si o ingrijeste in profunzime...
Binenteles o data sau de doua ori pe saptamana imi exfoliez tenul...si ori de cate ori am un pic de timp si nu trebuie sa ies din casa imi trantesc o masca cu miere, banana si iaurt . Nu am regretat niciodata ca nu mai folosesc creme din comert, nici nu m-as mai intorce la ele. Recomand cu caldura o ingrihire a tenului complet naturala, pupici
__________________
You see things; and you say, "Why?" But I dream things that never were; and I say, "Why not?"
Răspuns cu citat