View Single Post
  #13297 (permalink)  
Vechi 23 mai 2013, 10:21:26
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
doar atat? pai eu am dat in jur de 8000 ron acum 4 ani, sa fii pregatita ca o sa dai mai mult cred, pentru ca iti mai adauga la pret calmante, diverse teste pe care le fac bebelusului (mi a pus in plus testarea auzului plus un screening pentru bolile metabolice) sau poate au scazut preturile datorita concurentei? eu stiu pe cineva care anul trecut a dat 11000 ron
au mai scazut preturile. 7000 de lei e cu testele alea. Acum ai incluse calmantele, ai medicamentatie de 250 de lei pe zi, parca. Asta e pachetul silver, cel mai ieftin. Diamond, ala scump, ajunge pe la 11000, dar eu nu-l vreau pentru ca nu mi se pare ca ofera chestii esentiale in plus.

Undeva la 10000 o sa ajung cu tot cu celulele stem, dar merge platit cu card de credit in rate.

Eu am stat in cumpana dc sa nasc la stat sau la privat si m-am gandit ca si la stat ma duce undeva la 3000 de lei spaga + inca 1200 in plus la celule stem, deci economia nu ar fi extraordinara. Plus ca m-as simti prost sa tb sa fiu mereu cu 10 lei in buzunar sa dau oricarei asistente/ infirmiere. Asa, la medlife am zis ca nu mai am stresul asta, care la mine e mare. Am fost la un moment data la urgente si nu am fost deloc capabila sa dau o atentie doctorului care m-a tratat. Noroc ca el a fost ok si s-a comportat profesional si m-a tratat fara sa ii dau eu ceva
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat