Subiect: Jurnal Mihastef
View Single Post
  #134 (permalink)  
Vechi 14 apr 2014, 12:43:32
mihastef's Avatar
mihastef mihastef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Rina's 90
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 153
Aprecieri acordate: 45
Am fost apreciat(a) de 104 ori in 85 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihastef

Salutare!
Am avut niste saptamani ingrozitoare.Bogdan a trecut peste varicela.in sfarsit i-a trecut,insa acum are si Cristina.Este in a 7-a zi.Pana acum a fost cumplit atat pt mine cat si pt ea pt ca a facut o forma foarte urata cu bubite mari si foarte,foarte multe.Imi vine sa plang si acum cand ma gandesc prin ce am trecut cu ea,mititica.A facut temperaturi foarte mari 40 -41,am fost si la urgente cu ea,plansete multe,nesomn,stari de rau.Ingrozitor.speram din suflet sa nu ia si ea pt ca este prea mica pt acest virus,dar nu am avut incotro,tot a luat.Acum incet,incet incepe sa-si mai revina.Doarme mai bine si plange mai putin.
Din fericire nu m-am mai ingrasat.Am tot 79 de kg.Dar nu-mi pierd speranta.Sport n-am mai facut dar am fost oricum foarte activa,mereu cu fetita in brate,pe picioare,orice numai sa o linistesc.De mancat doar foarte putin ziua si mai mult noaptea.Acum este sora-mea la mine si ma tine ea in frau.Mai imi tranteste cate o vb de-aia grea de ma aduce cu picioarele pe pamant.De aceea o iubesc eu pe ea,ca e mica dar cu capul pe umeri.
__________________
Jurnal de slabit Mihastef


mihastef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1982 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1465 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]