View Single Post
  #135 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 20:41:18
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

nu poti stii viitorul.sau cine o sa aibe grija de tine la batranete.. eu una nu ma gandesc asa departe.cine stie unde vor fi copii mei pe atunci.. si sa te gandesti atata, de ce suntem pe pamant. eu una.. am ajuns la concluzia, ca mai bine nu ma gandesc, ci doar traiesc..si sa traiesc astfel incat sa fiu fericita.. cred ca asta e scopul omului, sa traiasca fericit.
daca eu cred ca avand o familie, ma face fericita..voi face tot posibilul sa o am.
si bine ca nu toti oamenii gandesc ca e bine fara copii, altfel, disparea omenirea
pt mine ideea de familie.. si de viata e sa am copii. pt alte persoane, cred ca nu asta e viata adevarata. si nu e o bucurie sa zic asa nu numai in timpul vietii ca tanar, ci si ca om matur/pensionar.. sa iti vina familia in vizita cu nepoti.. etc? sa stai numai cu oameni batrani pe langa tine, singur intr-un azil.. sau sa zicem la casa ta.. fara familie deloc..?
nu zic, ca de fapt.. si atunci iti poti gasi activitati.. si sa fii fericit.. pana la urma conteaza sa te simti tu bine..
eu una vreau sa simt bucuria familiei.. a copiilor..si nepotilor
si cand nu iti doresti asemenea viata care maj si-o doresc te face sa te intrebi
tu dc nu vrei? cand nu vrei ceva teoretic ai un motiv.. dc nu iti place..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat