View Single Post
  #138 (permalink)  
Vechi 06 iun 2010, 19:02:14
drama queen's Avatar
drama queen drama queen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 1.63cm, 64kg
Mesaje: 1.657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D

Citat:
Anterior postat de Stefii58 Vezi mesajul
Buna.Sunt noua pe forum.Ma bucur nespus ca l-am gasit,deoarece am nevoie disperatra sa scap de kilogramee.
Am 12 ani si 60 kg. si 1.58. Nu e normal,stiu.
De aratat,nu arat de 60 kg. . Mama imi spune ca am oasele puternice,muschi...Dar totusi arat oribil cu fusta sau ceva mulat.
De picioare...numai zic! Imi gasesc foarte greu pantaloni si acum,vara,mi-e rusine sa ies cu pantaloni scurti afara.

Mi-am propus o alimentatie mai sanatoasa.Am inceput sa elimin dulciurile,sucurile si toate bunatatile nesanatoase.
Am inceput sa fac sport in fiecare zi.Pentru inceput pot sa fac 20 de minute in casa [ Aerobic,Hip-Hop , Tae-bo. ]. Afara mai alerg si si ma plimb foarte mult.

Sper sa reusesc sa slabesc cu ajutorul vostru,si sa nu ma mai simt aiurea in corpul meu.
Buna sincer la 12 ani nici nu este nevoie de o dieta. Ci de sport esti foarte tanara si daca zilnic te-ai juca afara volei, sau sa mergi pe role sau pe bicicleta ai slabi.Al 2 lea lucru elemina chipsurile, si tot ce este fast-food acum ca este vara axeaza-te pe legume si salate. Vei reusii in timp dar nu adopda ceva prea drastic.
Inaltimea este incorecta. drama queen, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].