View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 08 apr 2010, 22:40:09
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lolita-lara

Citat:
Anterior postat de buburuza18 Vezi mesajul
Sa va povestesc lupta mea cu kilogramele.La varsta de 14 ani deja aveam 72 kg,stiu ,suna ingrozitor si mai ales la o varsta asa de frageda ma simteam ingrozitor si mai ales la scoala.Nu ma mai incapeau nici o pereche de pantaloni care imi placeau mie si trebuia sa aleg modelul Clasic,din aceea care au talia pana la gat.Si daca va vine sa credeti ca aceste kilograme le-am acumulat intr-un singur an.Dupa ce m-am mutat de la casa la bloc asta si-a pus amprenta asupra mea deoarece nu mai aveam curtea ,unde puteam sa alerg unde ma jucam impreuna cu ,catelul meu (Bobita).Inainte chiar toata lumea ma admira pentru corpul meu si eu eram foarte mandra..
Bine ,bine dar sa revenim.Cand m-am urcat pe cantar si am vazut cele 72kg ale mele am spus ca trebuie sa fac ceva.Si am inceput cu impachetari,nu mai consumam paine ,faceam putin sport si foarte rar dar in decurs de cateva luni am reusit sa slabesc si am ajuns la 68.Dupa aceea nu am mai facut nimic pentru a slabi si 1 an de zile am ramas tot la 68kg.Iarasi m-a cuprins ciuda ca nu-mi puteam cumpara hainele care imi placea deoarece nu ma incapeau plus ca atunci cand ieseam in oras ma simteam prost si am decis sa ma apuc de sport.(tae bo, dans) .Am slabit si am ajuns la 62-63kg si acum incerc sa ajung la 52kg.
Succes slabutelor!!!!
Felicitari ,se aseamana putin povestea ta cu a mea..
Si eu la 14-15ani cantaream foarte mult. Si parca kg ma imbatraneau cumva si ma simteam eu rau in pielea mea(cred ca de atunci mi se trage si acum)

Felicitari pentru ca ai luat o decizie corecta si pentru ca ai slabit
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]