View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 14:23:21
Roxie's Avatar
Roxie Roxie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2009
Locaţie: Iasi/Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata de catre mine + sala
Date: 178cm, 64kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

Multumesc de incurajare, Crok Sa stii ca faza cu anticonceptionalele depinde de la caz la caz, cunosc fete care nu s-au ingrasat, dar si fete care au luat proportii si eu ma numar printre ele Vorbeste cu prietena ta sa ia masuri din timp. Sa se cantareasca regulat, sa mearga la sala, sa se duca din nou la gineco sa se asigure daca anticonceptionalele i se potrivesc cu adevarat etc. Eu m-am trezit prea tarziu si acum suport consecintele.Oricum, ideea e ca anticonceptionalele sporesc apetitul de mancare si retentia de apa in organism. Crede-ma ca kg in plus vin de la mancat exagerat, pastilutele nu si-au facut singure treaba...le-am dat eu in mod inconstient o mana de ajutor. Eram atat de obisnuita sa mananc orice si sa nu ma ingras incat nu am tinut cont de 3/4 kg suplimentare. Am tot zis ca nu e nimic anormal. Si uite asa in 4 luni tot metabolismul mi l-am dat peste cap

Oricum, vreau ca pana in octombrie sa ajung la 57 kg. Imi este prea dor de greutatea aia

Crok felicitari ptr reusita ta! Am citit ceva aseara si e admirabil pentru un baiat sa fie atat de constiincios. Sper ca mergi si la sala sa iti modelezi corpul. Ar fi pacat sa nu profiti de timpul pe care il acum si de energie
__________________
Tot ce e bun in viata: ori e imoral, ori e ilegal, ori ingrasa!
Roxie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 4/5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat