View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 01 dec 2009, 12:50:30
honey_grl's Avatar
honey_grl honey_grl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 33
Date: 167cm, 53kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Reusitele noastre

eu am reusit in vara aceasta sa ajung de la 63 de kg la 52,consider k vara este ft usor sa slabesti deoarece poti manca multe salate.eu una am slabit mancand salate si cand aveam pofta de ceva dulce apelam la batoanele ideal sau siluet bar.Eu fiind eleva p perioada verii am lucrat ca si ospatara si pot sa spun ca si acest lucru m-a ajutat enorm de mult deoarece nu prea aveam timp sa mananc,insa odata cu venirea toamnei si inceperea scolii imi este mult mai greu sa ma abtin avand in vedere k in pauze tot colegii mei manca de la patiserie si mirosul foietajelor circula prin toata clasa.Deocamdata am reusit sa ma mentin insa imi este foarte frica sa nu pun totul la loc,desi am inceput sa manac prajeli si mancaruri destul de grele,am promis ca o sa incerc sa ma abtin si sa ma gandesc de 10 ori inainte sa-mi satisfac o pofta de dulce...daca chiar merita aceasta pofta si daca nu o pot inlocui cu ceva mai usor.
pt mine cel mai greu este acuma sa ma mentin si is constienta ca va trebuii toata viata sa ma abtin
honey_grl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1719 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1202 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat