View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 12 iun 2011, 00:19:14
coderamy's Avatar
coderamy coderamy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
la cat mai multe kilograme date jos

Buna dimineata!!
soggy...eu nu am somn la ora asta deloc...m-am uitat si pe meniurile tale..si vreau sa te urechesc tare de tot....pai tu ce dieta monti tii draguta?
o sumedenie de greseli
pai cum la dieta monti in prima faza folosesti miere, zahar, suc natural de fructe odata cu alimentele, ciocolata menaj, paine si cereale la pranz, morcovi la greu?NUUUU..cred ca nu ai inteles regimul
1. mierea nu este buna in regimul monti tb anulata definitiv la fel ca si zaharul
2. fructele sau sucul natural de fructe se mananca dimineata pe stomacul gol si tb sa treaca cel putin 20 min pana la MD sau le poti papa intre mese dar sa treaca 3 ore de la ultima masa si sa mai fie 20 min pana la urmatoarea
3.ciocolata menaj...NO WAY...doar cea cu 70%cacao si eventual fara zahar pt diabetici
4. painea si cerealele se papa la MD si sa fie conforme monti altfel nu, doar orezul il mai poti papa la pranz da doar cel integral si cu moderatie
5. morcovi, nu ...e bine sa ii eviti...daca nu poti ai grija sa fie cu moderatie
6. ceaiul verde nu e agreat de monti...dar nu te mai cert pt el pt ca si eu il mai beau din cand in cand
te pup si ai grija pe viitor
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]