View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 15:40:15
Deliutza's Avatar
Deliutza Deliutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum ne ingrijim tenul iarna?

Citat:
Anterior postat de Irimel Vezi mesajul
Eu iarna imi ingrijesc cel mai mult tenul pentru ca are nevoie de asta....sincer, eu am renuntat la creme din comert si imi ingrijesc tenul in mod natural. Rezultatul e minunat....pielea mi-e mai luminoasa, mai curata, nu mai am acnee, puncte negre....si chiar mai elastica.Recomand tuturor...anii trec si eu arat la ten la 24 de ani ca la 19
Pe scurt, imi demachiez in fiecare seara tenul cu un sapun special de la magazinul naturist, antiacneic.Apoi mi-l tonific cu o solutie preparata de mine(solutia se face intr-o sticluta, la 9 linguri de apa pui 1 de ulei esential de arbore de ceai.)Dezinfecteaza fata si o curata de orice urma de grasime....apoi ma fac cu o crema naturala, facuta de mine, cu unt de shea, unt de cocos, ulei esential de portocale, ulei de argan si ulei esential de arbore de ceai. E de vis....fata fata ca a unui bebelus si o ingrijeste in profunzime...
Binenteles o data sau de doua ori pe saptamana imi exfoliez tenul...si ori de cate ori am un pic de timp si nu trebuie sa ies din casa imi trantesc o masca cu miere, banana si iaurt . Nu am regretat niciodata ca nu mai folosesc creme din comert, nici nu m-as mai intorce la ele. Recomand cu caldura o ingrihire a tenului complet naturala, pupici
Super interesant si foarte util!Poti sa dai reteta pentru crema pe care ti-o pregatesti tu?Sunt si eu interesata sa-mi sonfectionez una. Momentan folosesc crema de galbenele de la plafar insa este comedogena. Stiu ca si uleiul de migdale dulci este f bun, iar despre uleiul esential de arbore de ceai stiu ca este foarte bun atat pentru ten cat si pentru scalp,daca picurati in orice sampon aveti acasa.Va scapa de matreata si regleaza sebumul.
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat