View Single Post
  #14229 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 08:27:57
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Gata, la serviciu, cu cafeaua in brate
Aseara am reusit sa ma reapuc de sport, finally!Am stat ca putoarea o luna intreaga....Prima zi de TF 30 class. A scos untul din mine. Serios....Daca altadata il faceam fara probleme, aseara m-a rupt! Dar mi-a priit!Am dormit neintoarsa si azi chiar am o dispozitie tare buna! Si chiar ma resimt, am ceva febra musculara....
Am pregatit si pachet pt azi, am luat ieri salariul, am facut plinul frigiderului, era cazul....Asa ca pentru azi, la md am avut fulgi de ovaz cu lapte degresat, pt pranz am doua sandwich-uri cu paine de secara si kaizer+crema de unt (placere vinovata,dar doar am uns un pic painea)iar la cina legume trase la tigaie + o cutie de branza degresata.
Calorii nu mai calculez deocamdata, incerc sa o duc asa, alimentatie sanatoasa. Daca nu merge slabirea, reiau si calculele
Azi la serviciu toata ziua,deseara sport si cam atat.
VOua va doresc o zi frumoasa, chiar daca afara ninge
Pupici!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Ema55 (26 mar 2013), Rallara (28 mar 2013), rommyna (26 mar 2013)