View Single Post
  #144 (permalink)  
Vechi 14 aug 2022, 06:55:41
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: La drum...fara stres.

Ce stare de acceptare? Ma urc pe cantar dimineata si cand vad tot 66.1, 66,3 kg - cam asa variaza imi vine sa-l arunc pe fereastra.

Ma incadrez in 1200 cal ( nici nu vreau sa cobor sub ) si fac sport. E enervant rau.

Seara fac dus dupa alergare si ma dau cu crema anticelulituca - deja 11 zile. Parca s-a mai redus - dar e “parca”

Si nu - nici cm nu-s plecati. Sunt tot avolo. Doar tinuta e alta. Stau mai dreapta.
Sunt curioasa dupa cat timp se va vedea si la cantar si cm.
Eu nu ma las. Asa vreau sa continui - cu 1200 cal/ zi, fara zahar si 30 min ( minim) sport. Fara mancare dupa ora18. Exceptie - nunti, petreceri , revelioane - care nu-s foarte dese.


__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 14 aug 2022 at 06:59:30.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
LOREDANA99 (16 aug 2022)