View Single Post
  #1471 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 19:02:19
MAEVA's Avatar
MAEVA MAEVA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: PERPYGNAN, Franta
Dieta: Alimentatia sanatoasa
Date: 160cm, 95kg
Mesaje: 201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Este ora 18,tocmai am intrat de la lucru,sunt foarte obosita,regimul il urmez cum trebui cu foarte mici modificarii,de ex.la micul dejun eu imi servesc o cafea cu lapte(neandulcita),un fruct si doi biscuiti dietici
La masa de pranz am servit carne(fiarta)nu la gratar,fiarta in legume,am servit o bucatica si un cartof fiert,urmat de o cafea cu lapte(neandulcita),pe tot parcursul zilei beau apa,de dimineata am facut 10min de exerciti fizice,vroiam sa mai fac si bicicleta de apartamet dar sunt foarte obosita,cred ca am facut destula miscare la lucru.
pentru mine cel mai greu este acum,tentatia de a griniota este foarte mare,da-ca trec de ziua aceasta este o foarte mare victorie pentru mine,trebui sa fiu tare,mai am masa de seara
MAEVA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1155 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat