View Single Post
  #14719 (permalink)  
Vechi 18 sep 2014, 18:57:51
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dy eu cred ca esti destul de matura si de puternica sa nu renunti la primul hop,stiu ca "strainatatea" te face sa te simti pierdut intr-o lume care nu-i a ta, dar....dar, daca nu incerci sa depasesti toate "piedicile" ajungi un om deprimat, iti plangi mereu de mila simti ca locul tau nu e nicaieri chiar daca stii ca acolo unde esti te asteapta un viitor mai bun dar....dar, nu peste noapte,poti spune ca nu ai noroc?nu te cred,atata timp cat sunteti impreuna"voi doi",sunteti sanatosi,dornici de munca este imposibil sa nu apara ocazia pe care o asteptati dar pt asta trebuie RABDARE SI VOINTA......
In rel cu sora ta nu pot sa ma bag pt ca tot timpul exista 2 pareritu crezi ca ii omul pt care nu conteaza decat ea si atat.....sunt sigura ca tine la tine,doar ca e altfel decat tine iar pt asta trebuie sa inveti sa o accepti asa cum e....am fost in postura ta si am invatat ca pt a pastra o rel cu sora mea trebuie sa fiu stricta si la obiect:ce fc?ma plang cand nu mie bine dar nu astept sfaturi,o ascult cand are cate ceva dar exista acel dar ......daca maine merg in Ro si as vrea sa petrecem o zi impreuna iar prieteni iar propune sa mearga la ei sunt sigura ca ar plecaasa ca Dy nu strainatatea a schimbat-o pe sora ta :ASA A FOST MEREU si tre sa iei totul ca atareiar daca ai impresia ca intr-un fel sau altul iti "trage" niste vb ca ea te-a adus acolo si ca intr_un fel sau altul ar trebui sa-i fi recunoscatoare,considera-le vb fara sens pt ca altfel vei suferi.....iar pe de alta parte ,acum fiecare aveti fam voastra si fiecare se modeleaza dupa cei din jur diferit,orice ar fi e sora ta,indifent de toane,rastoane.
Daca as putea sa-ti dau un"sfat"incercati sa fiti independenti de ei,economiseste mai mult de acolo de unde nu sunt destui banuti si cump masinuta voastra,apoi cautati o camera separat de locul unde stau ei,intalniti-va in wk,la cina in cursul sapt etc pt ca asa lucrurile se vor calma si le veti vedea diferit amandoua.
Doamne Dy,cate lacrimii au curs pe obraji mei in primul an nu stie nimeni,nu imi doream decat o vorba de incurajare,dar in schimb auzeam mereu"vino inapoi sau ce sa-ti fac eu tu ai vrut" Happy,Happy usor de spus dar daca stii sa depasesti obstacolele il gasesti si il traiesti la maxim....nu uita nimic nu se rezolva peste noapte.
Stii dce ce ti-am scris atat?pt ca inteleg f bine ce simti,poate nu crezi dar asa e.......sper ca nu te-am deranjat iti doresc putere,intelegere,forta,vointa si multa sanatate
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 18 sep 2014 at 19:02:54.
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Animis23 (19 sep 2014), butterfly30 (19 sep 2014), CCristina D (18 sep 2014), GCM (18 sep 2014), happygirldiana (18 sep 2014), Laura (18 sep 2014), Michelina (19 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)