View Single Post
  #14839 (permalink)  
Vechi 11 ian 2015, 11:51:02
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de pebbles Vezi mesajul
Esti crima
Operatia nu e o solutie daca dioptriile tale sunt fluctuante.sa presupunem ca tie ti se modifica dioptria in fiecare an,asta inseamna ca te operezi acum,se elimina dioptria si peste un an iar apare ca asa e ochiul tau.operatia e o solutie atunci cand ai cativa ani de stagnare a dioptriei
teama de consult si diagnostic trebuie sa o depasesti pt ca (in opinia mea) e nejustificata.incearca sa privesti dioptria ca un simplu numar.ce conteaza e ca atunci cand pui lentila in fata ochiului sa vezi 100%.funduri de borcan nu o sa porti,ai dioptrii mici si chiar daca ar tot creste exista prelucrari moderne acum prin care se subtiaza lentila,asa ca ....calm down and wear glasses
Poti sa porti si -20,atata timp cat lentila aia te face pe tine sa vezi 100% atunci ochiul e sanatos,problema e cand pui o lentils si ochiul tot nu ajumge la 100%
Ce ma bucur sa am parerea ta!!! Nu ca m-as simti mai putin chioara Dar ma mai linisteste un pic sa stiu parerea cuiva din domeniu. Sper totusi sa nu fie cazul de -20 )

Cum merge treaba la tine?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]