View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 13:45:55
OtiliaIon's Avatar
OtiliaIon OtiliaIon este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mai 2010
Locaţie: Ilfov - Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Invat sa-mi controlez greutatea
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 513
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Multumire Slabute.ro!

Nu stiu cu ce sa incep..

Multumesc in primul rand ca m-ati invatat ce sunt acelea calorii,
ca slabit sanatos inseamna aprox 4 kg pe luna,
ca ne putem calcula meniurile pe site si putem studia exact unde e problema - prea multicarbo? prea multe grasimi?,
ca ne stim exact procentul de grasime,
si mai nou putem sa vedem graficul evolutiei noastre!

Faceti mai mult ca orice nutritionist si m-ati ajutat enorm, fara niciun cost, e incredibil!

Multumesc ca m-ati sfatuit cum sa alternez sportul ca sa nu ma plictisesc de el si ca mi-ati facut cunostinta cu Tae Bo, Zumba, Insanity,

Multumesc ca m-ati invatat sa gatesc sanatos si ca introduceti caloriile la mancare gatita in calculatorul de calorii,

Multumesc ca nu m-ati lasat sa ma infometez - un mare multumesc merge spre Andra, Alina si fetele care stau cu ochii pe jurnalul meu si pe meniuri si care m-au urecheat cand vedeau ca nu faceam bine si m-au incurajat cand mi-era greu!

Multumesc slabutelor care inving lupta cu kilogramele in plus care impartasesc cu noi povestile de succes, nu de putine ori le recitesc interviurile ca sa ma reambitionez!

Multumesc fondatorilor care cred ca isi dedica foarte mult din timpul lor acestui site si slabutelor care au mereu o vorba buna pentru colegele de suferinta!

Si cred ca ma opresc aici, sa vedeti insa ce avalansa de multumesc-uri vine dupa ce ajung la 60 de kilgorame!
__________________
Jurnalul meu

Cineva, undeva, cauta o persoana exact ca tine.
OtiliaIon, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
OtiliaIon, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1735 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui OtiliaIon:
maryy (14 nov 2014)