View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 16:09:42
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sotul meu pastreaza legatura cu fosta prietena

Citat:
Anterior postat de vivis Vezi mesajul
EveEve e mult prea mult ce ceri, citez:"...Dar inainte sa vorbesti cu el, incerca sa-l faci sa aiba incredere in tine, ca sa-ti poata povesti anumite chestii, fa-l sa vada ca nu-i vei face un scandal in caz ca are ceva de marturisit, si sa se simta confortabil cu discutia pe care o veti avea. Adica pregateste terenul cu ceva timp inainte....".
Uneori adevarul poate sa doara, poate nu e pregatita sa-l afle deocamdata. Eu m-as baza pe schimbare si pe uitare. Nu uita ca el daca e vinovat le va susura la ureche amandoura ce le place sa auda astfel adormindu-le vigilenta. Deci rammy, adu-ti aminte ce-i place lui cel mai mult, fa-i poftele si in acelasi timp fa-te cat mai cocheta, fi mai atenta cu tine insusi. Capul sus si mergi inainte!
Eu nu cred ca este prea mult sa ai o relatie bazata pe incredere cu orice persoana, si mai ales daca este persoana cu care ai decis sa-ti imparti viata. Ca trebuie sa te implici mult si ia ceva timp? Asta da, insa o casatorie nu e un joc, care atunci cand nu castigi sau e mai greu sa gasesti o rezolvare sa optezi pentru abandonul situatiei. Da, e cea mai simpla cale, dar nu este calea oamenilor care stiu ce vor de la viata.
Si la fel consider ca a-i canta lui in struna facandu-i pe plac, sa se aranjeze pentru el, etc. nu va ajuta cu prea multe. Daca ea vrea sa se aranjeze, sa fie mai cocheta, sa o faca pentru ea, sa se simta ea bine, nu ca sa-i captiveze lui atentia. Deasemena daca vrea sa gaseasca o armonie in caminul ei, tot pentru ea s-o faca, pentru starea ei psihica, fizica si emotionala.
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat