View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 21 ian 2010, 12:46:54
camynechita's Avatar
camynechita camynechita este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 ian 2010
Locaţie: Focsani, Romania
Vârsta: 45
Dieta: Hipocalorica
Date: 167cm, 66kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Angry Re: cate kg ati pus in timpul sarcinii?

Citat:
Anterior postat de lavinuta Vezi mesajul
In Bucuresti sunt mai ulte posibilitati, aici, in Targoviste, este un singur spital, Spitalul Judetean Dambovita...regretau pana si cele venite din orase mai mici, cand au vazut situatia
Am avut norocul ca doctorul meu ginecolog este si seful sectiei de obstetrica-ginecologie, si este un doctor si om de nota 10...DAR au fost femei pregatite sa nasca normal(cu o anumita suma) dar din cauza complicatiilor aveau nevoie de cezariana si nu erau "pregatite financiar", asa ca au fost lasate, de unii doctori, sa se chinuie pana au venit "taticii" cu restul sumei...deci, nu le pasa ca inima bebelusului nu batea cum trebuie sau era spanzurat cu, cordonul ombilical de gat
aaaa, si cand o mamica s-a plans ca au invadat-o furnicile, o asistenta i-a raspuns:
" Cum? Ca aici sunt gandaci. Poate a fost patul adus din sala de travaliu cu tot cu furnici, pt ca acolo sunt..."poftim raspuns de "cadru medical" cu pretentii de spaga

In fine, sa revenim la ale noastre...
Dumnezeule! Aici, in Focsani n-am auzit totusi de asa ceva. Dar si aici te trateaza ca ultimul om daca nu dai bani. Bine, nu chiar toti medicii, dar majoritatea. Si in special asistentele.
__________________
Semnat: Camy - O mamica plinuta care vrea sa fie mamica slabuta.
camynechita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1585 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1068 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 811 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat