Subiect: Vitamina C
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 15:19:54
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Ardeiul rosu are de 3 ori mai multa vitamina C decat o potrtocala sau un kiwi?

Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul

Sincer si eu sunt curioasa,pt k degeaba spunem k cele home-made sunt naturale intr-un final si acele alimente au fost grabite sa creasca,ingrijite cu substante minune pt conservare si pt a arata cat mai bine...
da, toate alimentele sunt (mai mult sau mai putin) 'ingrijite' sau 'cosmetizate' cu tot felul de substante.. insa lumea naturala are si mecaniste de aparare, asa cum avem si noi... fructele si legumele au antioxidanti, care combat substantele nocive... de asemenea coaja lor este ca si pielea noastra, o bariera.. sunt cat de cat protejate.. si in orice caz un fruct stropit de ex, nu o sa aiba niciodata mai multe substante nocive decat vitamine si minerale - per ansamblu.
in orice caz nu sunt o solutie suplimentele nutritive (sau alternativa la alimentatia naturala) care nu sunt altceva decat chimicale, facute in laborator... asta am vrut sa subliniez.. si nici gandirea ''what the f.uck, mananc orice, toate McShiturile ca oricum toate alimentele si animalele sunt cum sunt crescute sau cultivate'' nu e in regula...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat