Subiect: Jurnal Jaqueline
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 18:57:59
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jaqueline

Citat:
Anterior postat de Jaqueline38 Vezi mesajul
Banuiesc ca e elanul incepatarorului, am doar 11 zile de cand merg la sala ...deja de luna viitoare ma gandesc sa-mi schimb tipul de abonament si sa merg de 2-3 ori/saptamana sau sa merg la aerobic. Mai am timp sa ma hotarasc. Partea avantajoasa la sala e ca pot merge oricand am timp liber, la aerobic sunt zile si ore stabilite.
Chiar, am citit pe net despre turbo jam, am vazut ceva filmulete pe youtube dar n-am reusit sa gasesc niciun site de unde sa le iau..evident, free
Stii de exercitiile astea? Ai filmulete cumva? Tu ce sport faci?
As face alt sport in zilele cand nu ajung la sala, daca apuc sa ma plictisesc e mai greu sa ma re-motivez
Multumesc, fii-meu a implinit luni 6 ani si facem party predominant cu copii, adulti doar cativa din familie si prieteni f apropiati
Ce sa mai urmeze, deja te apropii de ideal ...dar nu se stie niciodata
Hmm, depinde si ce sport iti place sa faci.E ideal sa mai combini, asa nu apare monotonia.
Da, si eu am cautat turbo jam dar nu e free .Ma multumesc cu celelalte sporturi. Eu am bici stationara si eliptica-deci fac din ele mai mereu, mai practic aerobic, cardio kick boxing, tae-bo sau jogging.Din toate cate putin.
Ooo, e de varsta cu sora mea si ea face 6 ani in martie. La multi ani inca o data!
Ideal...nu stiu ce sa zic, nu am ajuns niciodata acolo, excluzand faptul ca anul trecut am avut 49 de kg- ca acum 3 ani- si m-am simtit...ideal.
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]