View Single Post
  #15474 (permalink)  
Vechi 12 oct 2013, 10:52:49
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

daca tot vb de kg, iar am dat doar 4 kg jos.. am 67
dar retin putina apa ca mi se vad ca mi-s picioarele umflate.. astept sa treaca efectul asta si vedem daca scad si la mine kg... ce sa fac daca am facut prostia sa ascult de un medic... mi-a zis sa nu mai beau apa deloc din cauza sanilor sa nu fac furia laptelui sau mastita... a trebuit sa ma mulg prin spital ca al meu nu a gasit nici cum manerul de la pompa... noroc ca acasa l-am gasit... si totul e sub control
am avut ceva probleme cu alaptarea, doamne ce mult conteaza sa il ai langa tine cat mai repede.. si aici ma refer nu la faptul ca nu vine laptele ci la faptul ca invata cat mai repede sa suga...

primele 2 zile dupa nastere am avut frate o pofta de mancare, si am mancat la greu, mi-a trecut si acidul,doamne bine e fara... acuma nu mai am pofta de nimic.. simt ca mi foame si nu stiu ce sa pap..

ma dor oasele de mor... osul pubian, oasele bazinului , si şalele...sper sa treaca cat mai repde.. daca ma pun intr-un loc am nevoie de ajutor sa ma ridic
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
meapasarica (12 oct 2013), nicoleta100 (13 oct 2013), rommyna (13 oct 2013)