View Single Post
  #15553 (permalink)  
Vechi 09 oct 2015, 06:16:00
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
In sfarsit,mdupa cateva zile grele, am avut o noapte mai linistita, bebita a dormit, s-a odihnit pentru ca i s-au calmat durerile cu noile picaturi, deci Slava Domnului ca am mers la pediatru ieri. Eram ingrijorati sa nu cumva sa aiba si alta durere, dupa ce avusese o criza urata cu o seara in urma. Dar este totul bine.
Mi-am indepartat si temerile vizavi de cantitatea si calitatea laptelui. Bebe ia bine in greutate. S-a nascut cu 3.5 kg si acum are 4.4, ne-a spus dna dr ca e foarte bine.
Creste repede, imi dau seama dupa hainute, eu tot mic ca la nastere il vad, desi falcute a facut. Nu vreau sa treaca asa repede timpul, vreau sa fie bland cu noi sisa il avemm pe puiut mic mai mult timp. M-a schimbat total minunea asta frumoasa. Imi creste inima cand vad orice gest, orice miscare schiteaza puiutul nostru. Ma topesc cand zambeste, desi o face in somn :X Azi face 4 saptamani deja :-)
Atat de drag imi este si atat de mult il iubesc, ca uitandu-ma la el imi vine sa plang :-)
Dumnezeu e mare, fetelor! Ce minuni ne ofera...

Eu sunt foarte bine. Nu m-am simtit operata a doua zi dupa nastere, dar acum?
Parca am mai zis, am scapat de 12 kg, ar mai fi vreo 4 din sarcina de dat jos. Primele 12 au plecat singure, de la sine, acum sunt blocata. Cine stie cand sd-or duce si astea 4. Ce e drept, mananc paine, cam 4-5 felii/zi de paine grau intreg. Si ma chinui sa nu mananc dulciuri, am pofta de dulce cum nu am avut in sarcina. Banuiesc ca oboseala este de vina, colicii ne dau niste batai de cap...
Apoi raman cu cele 87 dinaintea sarcinii, vreau sa scap de surplus fara discutie, dar tre' sa treaca timp de la operatie.
Ne pregatim si de botez, pe 8 noiembrie il vom crestina si vom face o micvuta petrecere. Am inceput sa punem detaliile la punct :-D
Am fugit sa dorm cu mititelul! Profit si eu
O zi buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Anca22 (09 oct 2015), butterfly30 (09 oct 2015), costina89 (19 oct 2015), danuta (09 oct 2015), danyella2008 (09 oct 2015), floricica0vesela (09 oct 2015), lidiuta (09 oct 2015), lucia ely (01 feb 2016), Wana (09 oct 2015), Zoe (09 oct 2015)