View Single Post
  #15568 (permalink)  
Vechi 08 dec 2015, 23:14:06
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Sabi, alaptarea m-ar ajuta sa slabesc daca as manca ce si cum trebuie... Dar cum nu fac asa, ma ajuta sa ma mentin.
Nu te teme si nu te ingrozi de nimic, kg se vor duce. Eu la o saptamana jumate dupa nastere aveam 4 kile in plus fata de cum eram inainte de sarcina. Atat am si acum. 12 s-au dus atunci, repede
E minunat, draga mea! Azi a fost o zi cam agitata, cred ca e puseul de 3 luni ca mai sunt 3 zile si face 3 luni. Sicred ca dupa ziua asta am capatat inca o achizitie Pt prima data a ridicat manuta sus sa apuce ce aveam eu in mana. Cam tremuranda manuta sinu stie inca sa apuce in mod constient, dar macar o ridica si curand va si prinde.

Eu cred ca racesc, cred ca am luat de la bebe... I-a trecut lui si incep eu... Macar sa nu oia iar... Iau paracetamol si am facut o frectie, sper sa scap usor.
O seara buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
CCristina D (11 dec 2015), lidiuta (09 dec 2015)