View Single Post
  #15581 (permalink)  
Vechi 14 apr 2016, 18:49:55
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Uh! Am crezut ca mi s-a arhivat jurnalul!
Bine te-am regasit jurnal drag! Iti scriu de aici, de la 87 de kile, spre 86 uneori. Greutatea care m-a adus pe forum acum aproape 6 ani
Sunt bine, ma bucur de una bucata piciulin drag si iubit. I s-au reglat, in sfarsit, problemele cu burtica. A fost o perioada asa grea... Am fost cu moralul la pamant... Am vrut de o mie de ori sa o sun pe Fluturas sa cer sfaturi dar starea lui Radu m-a impiedicat mai mereu. Acum e bine, Slava Cerului! Pe 11 aprilie a implinit 7 luni, Dumnezeule! Cand? Cand a trecut asa timpul? Nu imi ajunge sa ma bucur de el, trece prea repede. Acus ii tai motul

Eu... Slabesc. Mai greu, dar o fac. Sport? Slabut. O bicicleta, un 5 mile walk... Dar fac plimbari luuuungi de cate 3 ore zilnic, mai putin cand ploua. Alaptez, cred ca asta e marele atu, ca altfel as fi cat China si Rusia la un loc, la ce si cat mananc )
Ne pregatim intens de Pasti, suntem in plina curatenie. Dar nici asta nu mai e ce-a fost fara bebe ) Abia am reusit sa fac o camera ieri Greeeu! Radu ba vrea țâcã, ba vrea la mami in brate, desi tati e cu el si uite asaaa o lungesc...
De Pasti suntem la parintii mei, primul Paste impreuna dupa vreo 4-5 ani, nici nu mai stiu... A doua zi vom merge la nasi iar a treia zi un pic la socri, dupa ce vine Dani de la serviciu.
O seara frumoasa tuturor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
butterfly30 (14 apr 2016), CCristina D (17 apr 2016), Laura (14 apr 2016), lidiuta (15 apr 2016), niculina04 (14 apr 2016), rozica1965 (15 apr 2016)