View Single Post
  #15602 (permalink)  
Vechi 07 iul 2020, 16:47:59
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Îmi plac noii ochelari! Îți vin bine!
Și dioptriile mele au crescut după prima si a2a sarcina.... Nu cu foarte mult, dar s-a simțit... ! Acum s-au stabilizat la - 5... În copilărie când am descoperit problema aveam - 3,25... Eu port lentile de contact, sunt mai costisitoare însă vad mai bine și sunt mai comode!
Multumesc, Alina!
Cand am descoperit miopia aveam - 0,5. Parintii ma dusesera, insa, la control pentru strabism si conjuctivita. A fost strabism si conjunctivita, cum credeau. Acum astigmatism compus si miopie. Sper sa ramana aici, sa nu mai creasca...
Lentile de contact nu am incercat niciodata, ideea de corp strain in ochi mi se pare brrr. Nu zic ca ar incomoda, nu cred ca jeneaza vreu pic, dar psihicul meu nu accepta )
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]