View Single Post
  #1561 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 14:58:56
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

sa iti traiasca nepoteluuul,cred ca baieteii in general vor sa iasa mai repede,al meu tot asa,m-a nenorociiit cand l-am nascut de ziceai ca fac berbec,nu copilas ,la 7 m-am trezit din somn cu durere,mi s-a rupt apa cam in 10 minute,am facut dus,m-am imbracat,m-a dus adi la spital si la 10 fix mi-am vazut baiatul [/QUOTE]
Multumesc mult Abia astept sa il vad

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
sa iti traiasca nepotelul...marisor la 3700gr...ma bucur ca sunt bn amandoi
Da, asa am zis si eu. Mai ales ca mamica lui e mai mititica. E la 1.60, ceva de genul. Si abia 63 de kg la 9 luni de sarcina. Ma mira ca s-a descurcat asa bine pe natural Ea spera sa aiba macar 3200g .Dar ma bucur ca nu sunt probleme si sunt ok amandoi

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

felicitari!!!!
sa creasca nepotelul mare ,sa fie sanatos ,frumos !!!
multa sanatate mamei si recuperare usoara!
Multumesc O sa ii transmit toate urarile voastre

Ma gandesc ca e asa de micut Adica, si Ana mea s-a nascut cu 3500g, dar tot mi s-a parut micuta prima data cand am vazut-o. Asta pana nu i-am cunoscut vecinul de 2800g
Va trebui sa ma obisnuiesc cu tinutul in brate al nepotelului, ca sa nu ma sperii la botez. (Eu ii voi fi nasica, impreuna cu sotul )

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Asa e si a mea:se plictiseste foarte repede!Ii plac cartile,dar le cam rupe...


E bine ca al tau stie ce vrea!A mea nu zice!
Stiu ca nu prea dau ei importanta si nici eu nu vreau sa o invat cu ceva scump sau de firma...
Mai astept ceva idei daca va mai ganditi!
SPor la treaba Nico!Eu acum am treminat curatenia si vasele;cobor la cumparaturi si apoi ma bag la gatit.Va pup si va dorec o zi frumoasa!
Si Ana se plictiseste relativ repede de jucarii, dar am noroc ca accepta orice. Si daca ii dau o sticla de apa goala, e super incantata. Iar cand se plictiseste de sticla, ia prima jucarie din nou in primire, la fel de incantata ca la inceput Apoi iar la sticla, si tot asa. Acum ii place sa ne fugareasca prin casa cu rotobilul Cum ma prinde pe mine sau pe sot ca deschidem usa de la camara sau baie, vine ca din tun inspre noi si ne inchide inauntru Si apoi sta si rade E adorabila

Asa ca de Mosi, cred ca ii vom lua ce ne pica in mana. Nu mergem pe dulciuri pentru ca nu are voie. Ceva jucarii sau hainute. Se bucura de orice
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat