View Single Post
  #15636 (permalink)  
Vechi 29 iul 2020, 08:21:27
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Va salut! Haideti la cafea!
Eu deja m-am apucat de gatit, musai sa termin devreme pana nu incep caldurile, ca altfel fac sauna in balcon Bag apoi o tura de sport, dus si plaja cu copilul. Ieri nu am mai mers la plaja, doar plimbare si joaca. Azi cred ca ne prajim.
Ma gandeam acum ca iar atrag priviri ciudate cand voi merge la plaja, cu pantalonii mei scurti. Am o foliculita urata de care nu scap, pe picioare, la spate si efectiv nu imi vine sa port slipul de la costumul de baie, prea e la vedere uratania de foliculita. Si merg mereu intr-o pereche de pantaloni scurti, in ei ma linciuresc si mai sunt cate unele "duamne" care ma studiaza si se mira ca fac baie in pantaloni Mi-a dat de cap foliculita asta. Indiferent de ce flosesc pt epilare, imi distrug picioarele. Arata horror pielea mea. Si in fata un pic, dar la spate e groaza...

Aseara bineinteles ca am baut un suc si am rontait cateva alune pe langa meniu, mi-am crescut numarul de calorii, desi am zis ca nu mai ciugulesc nimic. Trebuie sa lucrez la asta si sa nu mai rontai nimic! Si-asa fluctueaza cantarul de zici ca-i nebun, de la o zi la alta!
Imagini ataşate
File Type: jpg 1596003246831_plus.jpg (699,6 KB, 0 vizualizări)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
butterfly30 (29 iul 2020), Madalina Nenciu (29 iul 2020), Zoe (30 iul 2020)