View Single Post
  #15640 (permalink)  
Vechi 29 iul 2020, 11:12:52
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
O, ce fete frumoase band cafea din cani frumoase!Acum o beau si eu, pe a doua.
Diana, asa e, nu ne intereseaza exact cum muncesti in gospodarie, dar eu am remarcat preocuparea ta constanta ca totul sa fie in ordine, sa ai timp de familie, de copil. Mi se pare super ca te straduiesti sa le faci pe toate si nu cred ca ai timp sa iti faci griji legate de situatia actuala sau de alte aspecte ale vietii.
De ce nu mananci ceva la micul dejun? O cafea cu lapte chiar nu e masa. Macar putina branza cu o felie de paine integrala sau un ou sau altceva sanatos. Chiar daca nu simti foame, gandeste/te ca nu e ok pt stomac sa consumi la prima ora doar cafea. Sper sa nu te superi.
In rest, da, ma bucur ca esti pozitiva, activa, ca nu te lasi demoralizata de cantar. O zi buna!
O zi buna si tie, Madalina! Imi place rochita ta!
Nu doar eu am drag de cani? ) As cumpara cani de pe oriunde ma duc )
Lidi, sa stii ca nu mereu sar peste mic dejun. Depinde de zi, de pifta de mancare, de cat de umflata sau dezumflata ma trezesc ) Ar trebui sa nu mai sar peste mic dejun deloc, pt ca am observat ca atunci cand nu mananc dimineata, am tendinta sa mananc mult seara sau sa rontai pe langa ce e "planuit".

Sa stii ca incerc sa fiu organizata si sa le impac pe toate, desi nu reusesc mereu. E obositor uneori, da, dar seara, cand ma pun la somn si stiu ca am facut din toate cate ceva, ma relaxez si adorm multumita
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
butterfly30 (29 iul 2020), lidiuta (29 iul 2020)