View Single Post
  #15878 (permalink)  
Vechi 07 nov 2013, 09:05:21
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Aaaa, deja suna mai bine magurele decat Turnu Magurele
In orice caz, e mare trambalare, iar daca si castigi putin e si mai trist.
Chiar vb zilele trecute cu o tipa care sta in ... comuna Rosu, nu stiu daca e comuna, cartier ... si tot asa imi povestea de plimbarea cu 3 mijloace de transport, cu copilul pe care il aduce la gradi in bucuresti ...
Cred ca iti place ce faci si stiu ca e o meserie frumoasa, stiu cativa oameni in domeniu si sunt incantati
E ok cu transportul. Eu chiar m-am obisnuit. Eu nu stau chiar in sat, adica nu e in centrul, ci este imediat in continuarea Bucurestiului, la vreo 15-20 de minute de mers pe jos de statia de metrou Pacii si la 10 minute de complexul Apusului, unde este capatul lui 336. Plus ca la Apusului au policlinica de stat, unde exista medici de familie si pediatrii, sunt vreo 2 sau 3 scoli in zona si o gradinita mare cu cresa. Si asta nu este chiar atat de rau

Cu munca e ok. Imi place mult meseria mea, doar ca in ultimele luni nu am avut parte de "provocarile" pe care le asteptam eu. Si ma plictisesc teribil. Am un ceva de facut, dar nu gasesc intocmai informatia ce ma intereseaza, nu exista surse scrise cu anumite tehnologii-speciale, nici macar surse din afara. De cand am ramas gravida nu am fost implicata intr-un proiect mai mare fiindca toate lumea stie ca o sa plec si voi intra in concediu si atunci nu are sens sa incep ceva care fie nu va fi gata pana termin eu sau care are nevoie de dispozitii suplimentare.

Imi este foarte teama sa nu ma plafonez, vreau foarte multe de la mine si de la viata si cateodata nu exista concordanta intre ceea ce vreau si ceea ce obtin, de fapt. Sper ca peste 5 ani lucrurile sa stea altfel din punct de vedere profesioal. Asteptarile mele si realitatea difera un pic si asta ma necajeste. Probabil o parte din vina o am si eu. Acum prioritatea mea numarul 1 si toata atentia sunt catre bobitza care creste in burtica...si cam atat.

Simo, tu cat ai stat acasa cu Raisa? Cat vei sta cu Mati?

Zi frumoasa!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat