View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 11 dec 2012, 14:40:27
andreutza georgiana's Avatar
andreutza georgiana andreutza georgiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2012
Locaţie: Campulung, Romania
Date: 180cm, 84kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Re: Nu reusesc sa cobor sub pragul psihologic de 70 kg

Buna. Am 17 ani, 73kg si 1,78m. Am nevoie de ajutor pt ca imi doresc foarte mult sa mai dau jos 10kg pana la primavara. De cand ma stiu am fost plinuta, am avut si putin peste 80kg. In vara am tinut dieta, ajunsesem la 67, dar le-am pus la loc dupa ce mi-am dat frau liber.Cel mai mult ma deranjeaza partea de jos a corpului: picioarele groase si fundul. Invat dimineata, iar de o saptamana sar coarda in fiecare zi in jur de 15 min. As fi recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi in legatura cu sportul si alimentatia...poate un plan pe care sa il respect. In general in casa am cam urmatoarele alimente: fructe(mere,portocale,grefruit,si altele depinde..), legume(in special varza pe care imi place sa o mananc asa cruda, ardei, rosii..), fulgi de ovaz, iaurturi, lapte, cas, mezeluri(stiu ca nu sunt bune, dar nu ma inteleg cu parintii si nu ii pot face sa nu mai cumpere), supe/ciorbe, uneori carne, orez, cartofi. Ceea ce nu imi place este faptul ca mama pune in toate mancarurile ulei si face multe dulciuri(placinte, prajituri,etc) la care eu poftesc si nu ma pot abtine. Parintii mei nu au o situatie materiala foarte buna ca sa imi permit cine stie ce alimente, etc. Cu ce diete ati slabit ?
Sper sa imi fiti de folos si va multumesc daca ma puteti ajuta.
andreutza georgiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 462 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat