Subiect: Jurnal Lavydor'
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 09:03:22
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Imi pare rau pentru tatal tau nici al meu nu mai e printre noi
e adevarat, e foarte greu in tara. ma intreb cum reusesc sa traiasca de pe o zi pe alta oamenii e trista situatia. mai ales daca nu ai un venit cat de cat acceptabil
eu am invatat italiana pentr ca am invatat aici 6 si ani. de la sfarsitul lui a 7a pana anul trecut cand am terminat a 13a. ca aici se fac 5 ani de liceu. cred ca sti
deci nu ma pot plange de limba. numai cu lucrul e mai greu. tot cer experienta. si cum sa ai experienta daca nimeni nu iti da ocazia?
dar asa ca si ine sper in ceva care e pastrat acolo numai pentru mine
Andra e ca un MUST BE si chestia asta: daca esti tanar nu ai experienta si daca ai experienta esti prea in varsta! Totul tine de bafta care o ai! Cand am terminat Facultatea de drept munceam ca si contabil-casier la un restaurant, crunt, nimeni nu ma primea plus ca pe timpul facultatii facusem numai ospatarie. Norocul a fost ca m-a angajat un domn, jurist la el la firma si m-a invatat foarte multe, dandu-mi si bani mai putini in prima faza si asa am inceput sa dobandesc experienta si sa fac foarte multe lucruri, sa cunosc personalul de la multe institutii publice etc. Trebuie sa ai rabdare! Aici ma simt cu un handicap ca nu stiu sa vb bine si ca atare intervine si teama de a deschide gura! De ce este in tara ce sa iti mai spun,e jale, probleme financiare in fiecare familie,pentru mine nu mai era de stat si odata cu venirea in Italia mi-a crescut nivelul de trai si nu mai am grija zilei de maine. E un inceput, cand voi avea munca va fi si mai bine! Te sarut si..servici usor pe ziua de azi!
Răspuns cu citat