View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 13:38:03
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Gaby, LA MULTI ANI!! sa traiesti cu numele, sa fii fericita si sanatoasa !!

Eu nu mai stiu precis, dar primele pagini sunt aiurea tare, nu slabeam deloc, si am trecut pe hipocalorica, am slabit vreo 4-5 kile, dar m-au speriat fetele, si aveau dreptate, ca nu poti sa tii la infinit hipo, si cand incepi sa bagi iar alimentele pui la loc..Si uite asa am gasit MOnty, la inceput (e normal) am pus un kil la loc, si pe urma am inceput sa scad si nu m-am mai oprit..Chiar si saptamana asta am slabit iar 600 de gr
La monty se mananca paine dimineata, dar facuta ian casa, e asa usor si e f buna, eu o fac la mana, in juma de ora e gata
Eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa intri la gasc ala fete, sa le intrebi direct ce si cum..eu zic ca e ideala p tineNu e asa drastica ca altele, ca poti sa mananci si anumite dulciuri, nu-ti lipseste nimi din alimentatie decat zaharul, faina alba , morcovul si bananele
O zi buna si frumoasa!!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]