Subiect: Pauza in cuplu
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 22 ian 2011, 15:22:45
ayssa's Avatar
ayssa ayssa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dukan
Date: 164cm, 100.5kg
Mesaje: 1.694
Aprecieri acordate: 171
Am fost apreciat(a) de 204 ori in 146 mesaje
Implicit Re: Pauza in cuplu

Dupa o pauza, nimic nu mai e la fel. Asta pot sa iti spun din proprie experienta. Am trecut si eu prin asa ceva. Si eu am fost inselata si pe vremea aceea eram un picut mai tanara decat tine. Si aveam alt prieten. El a numit perioada de despartire pauza... eu o consideram despartire. Dupa vreo 2 luni de pauza am reincercat o asa numita relatie. Ma uitam la el si nu mai simteam decat furie, asa ca am luat o pauza definitiva. Momentan am un prieten de 4 ani de zile si am avut grija sa-i explic de la inceput cum sta treaba. Minciuna, alcoolul, violenta si inselatul nu-l voi accepta niciodata. Nici daca vom avea 5 copii impreuna... Daca se va intampla asa ceva, a doua zi imi iau lucrurile si copii si ADIO.
ayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2614 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2097 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1323 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat