View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 00:33:47
Iria's Avatar
Iria Iria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Dukan
Date: 177cm, 83kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Iria - De astazi pot!

Am reusit! Multumesc iuanutza! Astazi mi-am ascuns cantarul pentru a nu il mai vedea mereu si nu m-am cantarit deloc. Nu stiu cate kilograme am, stiu doar ca se simte nitel de tot la pantaloni ceea ce este bine. Uff.. si mai am o mare problema! Sper sa nu fie grav, dar pana acum am cam incurcat eu disocierea asta. Adica.. la ziua de proteine, in special, am mancat si carne si lactate. Am o problema cu lactatele, le simt dorul cel mai rau, nici dulciuri nu-mi trebuie si nu poftesc la ele, in schimb la lactate.. iaurt, lapte, branzica.. nu imi pot imagina zilele fara ele Si acum am inteles ca trebuie sa aleg ori carne, ori lactate, ori peste. Deci poimaine va fi ziua lactatelor si dupa aceea, la urmatoarea tura de proteine ziua pestelui. Asa.. si marea mea problema este ca ma culc la ore tarzii ( de exemplu, in seara asta mai devreme de 2-3 dimineata nu ma bag in pat), dar de obicei adorm in jur de 1-2 noaptea. Si daca eu iau cina la ora 7.. pe la 12 mi ma cam strange nitel stomacul. Daca beau apa sa treaca foamea, iar nu e bine, ca ma duc la baie toata noaptea.. Si aseara am mancat in jur de 10 arahide ( nici nu stiu in ce categorie se incadreaza, stiu ca aveam voie migdale, dar de arahide nu am citit) si in seara asta vreo 20 de stafide ( astea sigur sunt fructe, deci am comis-o grav). Si stiu ca dupa cina nu mai este permisa nici o gustare, dar voi ati incercat ceva si nu a fost problema mare? Orice in afara de ardei crud si morcov.. ca mai am putin si ii fac competitie hamsterului meu.
Ahh, update: sunt foarte multumita de ceaiul de urzici. Surprinzator, il pot bea ( am o problema cu urzicile, nu le suport nici mirosul, mai ales sa le mananc, dar ceaiul este chiar ok) si nu este atat de diuretic incat sa faci pe tine de 7 ori pe zi, in schimb te cam duci la baie pentru eliminarea acidului uric
In acest weekend si azi am fost cam lenesa cu sala, nu am avut timp deloc, dar de maine incep in forta iar Deja nu mai am febra musculara atat de rau acum.
Abia astept martea viitoare. Atunci ma cantaresc pentru ca vor fi trecute 2 saptamani de Rina.
Iria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.