View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 05 ian 2012, 18:15:44
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Dieta Disociata

Citat:
Anterior postat de santra Vezi mesajul
Buna fetili sau fetele , ma gandesc sa ma apuc de dieta disociata as preferao pe ce pe 7 zile dar nu stiu cum se tine.. va rog sa imi spuneti daca ati tinuto, ce rezultate ati avut si ce dificultati ati avut.. m-as apuca de ea de duminica incepandu cu ziua de fructe voi ce ziceti? astept sfaturi sau m-as bucura sa gasesc pe cineva care sa o tina de odata cu mine sa putem vorbi va pup
Buna Santra!
Daca te referi la aia cu o zi fructe..o zi legume..o zi proteine..etc...si duminica doar apa parca...am tinut-o eu acum un an...si am slabit 15 kg cu ea
Dificultati nu am avut cu ea...chiar deloc...este singura dieta cu care m-am impacat cel mai bn...mai ales pe langa ce tin eu acum Dukan.....m-i se pare floare la ureche disociata pe langa asta
Nu conteaza cu ce zi vrei sa incepi...important este ca te-ai hotarat s-o tii
Si app...dieta asta mi-a schimbat mie metabolismul....eram intr-o stare critica cand m-am apucat...ma ingrasam din orice...dupa ea n-am mai avut treaba...nu m-am ingrasat
Bafta la slabit!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat