View Single Post
  #16055 (permalink)  
Vechi 08 iul 2021, 05:54:32
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Ieri am reusit sa ma cantaresc si eu, dupa 10 zile de la ultima cantarire. Pe 28 iunie aveam 86.6 kg, iar ieri 85.1.
Tickerul tot nu reusesc sa il actualizez.
Ieri din nou am avut prima si ultima masa la cina, pe la ora 19. Imi este foarte greu sa mananc cat timp sunt pe teren. Am puncte de lucru unde nu am acces usor la magazin, asadar mai vin de acasa cu un baton de cereale, rondele de paine prajita, biscuiti sarati. Mancare nu pot lua, pe caldurile astea cu siguranta nu s-ar pastra foarte bine. Si in plus, ar insemna sa car dupa mine mereu pachetul intre punctele de cantarire, laboratoare etc. E suficient ca am mereu in brate laptop, agenda, hartoage.
Dupa cina aseara, la interval de vreo ora si-un pic, am mancat si o felie de lubenita.
Sport... Zero! Lucrez in ture de 8 ore, de la 8 la 16 si de la 16 la 22. Dar in tura de dimineata niciodata nu ajung acasa la ora 16. Pana predau tura, pana actualizez programul in care lucrez, drumul pana acasa, care e, fie de 7 km, fie de 40, fie de 50, in functie de punctul de lucru.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (08 iul 2021)